Miejsca, które wyróżniliśmy w poprzedniej edycji:

 

KAWIARNIA NIENUDNO, Lublin, ul. Kryształowa 8/u9

Miejsce, gdzie dorośli i dzieci mogą wspólnie uczestniczyć w zajęciach, warsztatach i wydarzeniach kulturalnych. Można tu kupić książki, unikatowe drewniane i tekturowe  zabawki oraz ręcznie szyte maskotki i akcesoria, które  zachęcają do wspólnej twórczej zabawy.

 

Park Digiloo, Warszawa, ul. Merliniego 2

Największa sala zabaw w stolicy, gdzie na dzieci czeka wiele atrakcji (tunele, labirynty i zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, kącik dla maluszków i laserowy paintball), a na dorosłych – smaczna kawa, Wi-Fi i bezpłatny parking.  W funparku organizowane są również półkolonie oraz akcje „Zima w mieście” i „Lato w mieście”.

 

Kawiarnia Mamy Czas, Lublin, ul. Lotnicza 5

Klub dla rodziców i dzieci, w którym każdego dnia organizowane są zajęcia dla maluchów (muzyczne, lekcje angielskiego itd.), warsztaty dla mam i tatusiów (np. z chustonoszenia) oraz urodziny. W określonych godzinach klub oferuje bezpłatną zabawę dla dzieci.

 

Hotel Biały Kamień, Świeradów-Zdrój, ul. Leśna 8

Przyjazny rodzinie, elegancki hotel ze SPA, idealny dla rodzin i przyszłych mam. Zespół pracowników jest profesjonalnie przygotowany do obsługi dzieci, a wyposażenie  hotelu dopasowane do ich potrzeb. W ofercie: menu dla  dzieci, spa dla maluchów, łóżeczka w pokojach, wanienka, przewijaki, specjalnie zabezpieczone okna.

 

Kawiarnia Różowe Okulary, Łódź, ul. Retkińska 104a

W klubokawiarni można pograć z rodziną i znajomymi  w gry planszowe, wziąć udział w kreatywnych warsztatach,  malować po specjalnie przygotowanej ścianie i ułożyć  kompozycje z kolorowych magnesów.

 

Klubokawiarnia Kids and Friends, Warszawa, ul. Skierniewicka 14  lok. U2

Kawiarnia z miłą obsługą, księgarnia i miejsce pełne atrakcji dla dzieci. Odbywa się tu wiele zajęć, m.in. nauka  języka angielskiego, czytanie bajek i inne. Dostępne są  przewijak oraz menu dla dzieci.

 

Klub Core Fitness, Warszawa, ul. Zamieniecka 80

Klub organizuje zajęcia fitness dla dorosłych i najmłodszych. Dla komfortu tych drugich przygotowano specjalnie  dostosowane szafki i sanitariaty. W strefie rodzinnej znajduje się przedszkole, gdzie w czasie treningu można zostawić dziecko pod opieką animatorów.

 

Restauracja Aioli, Warszawa, ul. Świętokrzyska 18

Wygodna restauracja ze smacznym jedzeniem w centrum miasta. Dysponuje udogodnieniami dla dzieci (menu,  krzesełka do karmienia, przewijak).

 

Kawiarnia Family Cafe, Lublin, ul. Dziewanny 3/3a

Kafejka, sala zabaw dla dzieci, miejsce rodzinnej zabawy i rozrywki dla najmłodszych. Organizuje spotkania urodzinowe, okolicznościowe, pokazy i degustacje.

 

Pierogarnia Mandu, Gdańsk, ul. Kaprów 19d

Fantastyczne domowe pierogi, dostosowane do podniebienia małych dzieci, wyrabiane na miejscu. Miła obsługa, krzesełka do karmienia, salka dla dzieciaków.

 

Kawiarnia Kogel Mogel, Bydgoszcz, ul. Siedleckiego 10

Rodzinna kawiarnia z bezpłatną salą zabaw oraz animatorem, który czuwa nad bezpieczeństwem dzieci i organizuje im różnorodne zabawy. Przemiła obsługa, przepyszne ciasta, piękny wystrój.

 

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, Pacanów, ul. Makuszyńskiego 1

Instytucja kulturalna stworzona z myślą o dzieciach, rodzicach i osobach pracujących z najmłodszymi. W obiekcie znajduje się biblioteka z czytelnią i księgarnią, sala kinowa i teatralna oraz sale warsztatowe. Budynek otacza „ogród zmysłów”, nad stawem swoje miejsce znalazł amfiteatr, w  którym latem odbywają się przedstawienia.

 

Sala Zabaw Lider, Warszawa, ul. Puławska 427

Miejsce idealne dla najmłodszych dzieci: bezpieczne, z wieloma atrakcjami i udogodnieniami oraz z miłą obsługą. Znakomite także do odpoczynku rodziców.

 

Tymianek, Poznań, ul. Katowicka 81c lok. 105

Kawiarnia rodzinna, w której odpoczynek rodziców i zabawa dzieci w jednym czasie są możliwe. W ofercie: menu dla  maluchów od 6. miesiąca, sklep z zabawkami i ubraniami,  stoliki z zaokrąglonymi rogami, atrakcje dla dzieci, pieluszki i mokre chusteczki na przewijaku, fotel bujany do karmienia.

 

Novotel Malta, Poznań, ul. Termalna 5

Hotel oferuje bezpłatny pobyt i śniadanie dla dzieci w wieku do 16 lat, miejsce do gier i zabaw w hotelowym lobby, 
basen. W pokoju dostępne są: łóżeczko dziecięce, kanały telewizyjne dla najmłodszych, odpowiednie menu, podgrzewacze do butelek i krzesełka do karmienia na życzenie.

 

Naleśnikarnia La Paryżanka, Wrocław, ul. Legnicka 58

Miły i spokojny lokal oferujący naleśniki, także w wersji  dla najmłodszych. Fachowa i sympatyczna obsługa. Dostępne krzesełka do karmienia.

 

Kawiarnia Hamak, Wrocław, ul. Zwycięska 25/35 lok. 2

Klubokawiarnia, gdzie dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach tanecznych, ruchowych, bawić się i uczyć angielskiego. Możliwość robienia sesji zdjęciowych i organizowania przyjęć urodzinowych.

 

Retro Cafe, Gdańsk, ul. Piwna 5/6

Zdrowe ciasta wypiekane na miejscu, także wegańskie i bezglutenowe. Miła atmosfera, udogodnienia dla dzieci.

 

Kawiarnia Minga, Gdynia, Bulwar Nadmorski

Przytulne wnętrze z widokiem na morze. Smakowite desery, dobre jedzenie i wspaniała obsługa. Idealne miejsce  dla dorosłych, ich dzieci i zwierząt. Można siedzieć przy stoliku na zewnątrz i wypuścić maluchy na plażę, a jak jest  chłodniej, schować się do środka, gdzie jest kącik dla dzieci.

 

Sala Zabaw Filiko, Gdynia, ul. Powstania Śląskiego 4a

Ponieważ część kawiarniana usytuowana jest naprzeciwko miejsca, w którym bawią się dzieci, rodzic cały czas widzi  swoje dziecko. W ofercie: zajęcia wspomagające rozwój psychomotoryczny dziecka, m.in. muzyczne, teatralne, adaptacyjne, lepienie z gliny.